Category: 
Sort by: 

Lanza, Tim Assistant Principal
Mincher, Mark Principal
Yancey, Kurt Assistant Principal
Boissel, Julie Assistant Principal

Bowman, Tanya English
Aden, Susan Collaborative
Baker, Jeffrey Math
Ballard, Barbara Business Education
Bean, Ronald Library
Bell, Rose Family and Consumer Science
Bevel, Marian Collaborative
Bishop, Amy English
Brennan, Katherine Social Studies/Soccer
Britton, Kim Business Education
Brown, Chris Social Studies
Brown, Leigh AP Chemistry
Bryant, Lea Health Science
Chappell, Michael Drama
Clark, Ann Math
Conway, Jeannette Science
Cruse, Dalia Math
Culpepper, Julie English
Davis, Chanda Science
Dennis, Amanda Foreign Language/Latin
Doll, Holly Collaborative
Donahoo, Melanie English/Volleyball
Doss, Lorri English
Dotts, Kathleen English
Evans, Chase Math/Engineering
Fancher, Reeves Science
Franks, Gerald Social Studies
Goldfinger, Glenda Collaborative
Gunter, Shannon Math
Hall, Amber Social Studies/Student Council
Hamilton, Ronald Social Studies
Helms, Stephani Art
Holden, Jennifer English
Holder, Katherine Collaborative
Johnson, Krystle Math
Jones, Tina Social Studies
Kreger, Timothy Physical Education
Lambert, Rebecca Family and Consumer Science
Lane, Tamra
Lang, Jeff Social Studies
Larose, Rachel Art
Lianos, Athanasia AP Physics and Pre AP Chemistry
Long, Carlos Math
Mcbeth, Christina English
McBrayer, Sherrill
McCauley, Jack
Mendenhall, Taylor Math
Moon, Maryann Social Studies/12th Grade Sponsor
Moon, Virgil Social Studies/11th Grade Sponsor
Morenilla, Marie Foreign Language/Spanish
Morton, Reece Collaborative
Mosby, Quaynteece Guidance
Mucci, Dana Foreign Language/Spanish
Murphy, David JROTC
Noblitt, Jason Science / Anatomy and Physiology
Old, Nickolas English
Olejnik, Michele Social Studies- Econ, Gov, Dept Chair
Otto, Lorinda Special Education
Pate, Cliff Math
Patmon, Jessica Art/Cheerleading
Payne, Richard Social Studies
Piner, Wendy Library
Quick, Jason Business
Quintela, Cynthia Art/Dance Team
Rameshbabu, Vandana Science
Redfield, Renee Collaborative
Rice, Toya Science
Robinson, April Science
Robinson, Jimmy Foreign Language/Spanish
Roy, Samuel
Sanders, Dean Drivers Education
Schultz, LeaAnne pre-AP Chemistry & Advanced Chemistry
Schwartz, Nicole English
Self, Bill Health Education
Sharp, David English
Sharp, Scott Math/Football
Simmons, Elizabeth Science
Slanovits, Michael Math
Smith, Sherry Choral
Spencer, David Band
Stallworth, Chrysantha PreAP Biology
Stone, Cindi Collaborative Teacher Gr. 12
Stutts, Paula Math
Swanson, Bernard Social Studies
Taylor, Catherine Guidance Counselor
Taylor, Gregory Social Studies
Teply, Jennifer Spanish
Thomas, Anthony JROTC
Vinson, Dana Foreign Language/French/Yearbook
Webb, Laurie Art
Webber, Samantha
Whitener, David Guidance
Williams, Gregory Drivers Education
Williams, Julie English
Wlodarski, Sabine Collaborative
Wolfe, Nancy Guidance
Woods, Patricia Business Education
Young, Terrance Math/Track and Field
Zurline, Ron Business Education

Almond, Denny Bookkeeper
Callaway, Lauren System Administrator
Glass, Leeann Nurse
Honicker, Sherry Computer Lab Technician
Irvin, Larrisha Main Office
Jolliff, Debbie Registrar
Sharp, Martha Administrative Assistant
Stone, Taryn Attendance
Thomas, Tyrel ISS

Miller, Lisa PTSA
Taylor, Elise PTSA